czwartek, 15 lipca 2010

Biały dziadek

 "Mężczyzna prawdziwie kochający może popełniać zbrodnie, a będzie zawsze jak śnieg biały w oczach tej, którą kocha, jeżeli kocha gorąco." 


No. 2
Biały Hrabia Hieronim:


Lalka w całości wypychana, nogi i ręce ruchome w stawach, korpus usztywniony na drucianej konstrukcji. Ubranie przymocowane na stałe. Kapelusz zdejmowany. Dłonie szyte (majstersztyk! :) - fajnie wyszły akurat u tej lalki, wyglądają jak autentyczne rękawice.Buciory mają podeszwy skórzane.
Głowa lalki, moje wypieszczone dziecię, wyrzeźbiona w modelinie, wielkość : ok. 7 cm. Wielkość całej lalki coś ok 60 cm. . Dziadek jest przygarbiony - czego akurat niestety nie widać na zdjęciu. Lalka leżąca jest "bezwładna" . Cały smaczek polega na tym, że wrażenie ożywienia mozna uzyskać dzięki proporcjonalnej ruchomej sylwetce którą można  formować, stylizować -  jak na zdjęciach. Taki niemy teatr...

4 komentarze:

gosiulaart pisze...

Biały ma niesamowity klimacior!

Anniegmatic pisze...

Wspaniała lalka! Wow, ile tu pracy i jaki efekt. Podziwiam :). Pozdrawiam!

KORONKA pisze...

Elu, to co ja mam powiedzieć? Twoje brzydkie-przepiękne lalki są niesamowite! Lalka Biały Dziadek mnie rozłożył na łopatki. Twoje Twory to sztuka. Można patrzeć i patrzeć i podziwiać. Poza tym świetnie szyjesz. Ja też będę do Ciebie zaglądać.

Anonimowy pisze...

Super są te Twoje lalki.. szkoda ze nie prowadzisz bloga... :/ sama bym chciala zrobić lalkę ale nie potrafię tak świetnie rzeźbić..
Pozdrawiam !
olunias0@poczta.onet.pl